Signify Luminaries SD14RSLMZ10SCTUW Surface Mount R DS 14" 2LM 5CCT UNV
$65.62
Signify Luminaries #: SD14RSLMZ10SCTUW
SKU: SIGNSD14RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131846
SKU: SIGNSD14RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131846
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 75 lm/W |
| Lamp Watts: | 20 W;25 W |
| Luminaire Lumens: | 1600 lumen;2000 lumen |