Signify Luminaries S7R835K10 SLIM 7" ROUND 900 LM 35K 80CRI 120V WH
$68.28
Signify Luminaries #: S7R835K10
SKU: SIGNS7R835K10
UPC: 662057985572
SKU: SIGNS7R835K10
UPC: 662057985572
| Color Rendering Index (CRI): | 80 |
| Color Temperature: | 3500 K |
| Downlight Type: | Open Downlight |
| Grade: | Value Grade |
| Photometric Distribution Type: | Direct |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Enclosure: | Metal and Plastic |
| Luminaire Lumens: | 1000 lm |
| _Lumens: | 900 LM |
| Lumens: | 900 LM |
| _Color Temperature: | 35 K |
| Efficacy: | 84 lm/W |