Signify Luminaries S7R830K10 SLIM 7" ROUND 900 LM 30K 80CRI 120V WHT
$68.28
Signify Luminaries #: S7R830K10
SKU: SIGNS7R830K10
UPC: 662057988740
SKU: SIGNS7R830K10
UPC: 662057988740
| Shape: | Round |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 |
| Downlight Type: | Open Downlight |
| Grade: | Value Grade |
| Photometric Distribution Type: | Direct |
| Number Of Pieces: | 1 |
| _SHAPE: | Round |
| Enclosure: | Metal and Plastic |
| Aperture Size Code: | 7 IN |
| Aperture Size Code - Metric: | 177.8 MM |
| Efficacy: | 80 lm/W |
| Fixture Size: | 7 IN |
| Fixture Size - Metric: | 177.8 MM |
| Luminaire Lumens: | 1000 lm |