Signify Lamps 581769 8A19/CNG/830/FR/P/E26/D 4/4CT
$7.70
Signify Lamps #: 581769
SKU: SIGN581769
UPC: 046677581763
SKU: SIGN581769
UPC: 046677581763
| Color Designation: | White (WH) |
| Color Code: | 830 & CCT of 3000K |
| Input Frequency: | 60 Hz |
| T-Case Maximum (Nom): | 90 Deg C |
| Switching Cycle: | 50000 |
| Color Consistency: | < 6 |
| Ambient temperature range: | -20 Deg C to 45 Deg C |
| Luminous Efficacy (rated) (Nom): | 100 lm/W |