RAB Lighting T8-7.5-24G-835-EXT T8 LED GLASS 2FT TYP C 7.5W 35K 1200LM
$8.40
RAB Lighting #: T8-7.5-24G-835-EXT
SKU: RABLT8-7.5-24G-835-EXT
UPC: 019813834122
SKU: RABLT8-7.5-24G-835-EXT
UPC: 019813834122
| Mounting: | Ceiling |
| Base: | G13 |
| Lumens: | 1200 lm |
| Average Life: | 50,000 Hours Hours |
| Type: | Lamp |
| Application: | Indoor |
| Finish: | Frosted |
| Bulb: | T8 |
| Color Temperature: | 3500 Neutral White K |
| Length: | 24 In |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 CRI |
| Beam Angle: | 220 |
| Voltage Rating: | 120-277 V |
| Shape: | T12 |
| Wattage: | 7.5 W |