RAB Lighting T8-11-48G-835-EXT T8 LED GLASS 4FT TYP C 11W 35K 1800LM
$8.40
RAB Lighting #: T8-11-48G-835-EXT
SKU: RABLT8-11-48G-835-EXT
UPC: 019813834092
SKU: RABLT8-11-48G-835-EXT
UPC: 019813834092
| Mounting: | Ceiling |
| Base: | G13 |
| Lumens: | 1800 lm |
| Average Life: | 50,000 Hours Hours |
| Length: | 48 In |
| Shape: | T8 |
| Type: | Lamp |
| Application: | Indoor |
| Finish: | Frosted |
| Bulb: | T8 |
| Color Temperature: | 3500 Neutral White K |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 CRI |
| Beam Angle: | 220 |
| Voltage Rating: | 120-277 V |
| Wattage: | 11 W |