RAB Lighting A19-8.5-E26-850-ND-120-277V 9W 60EQ 800LM E26 CRI80 5K N-DIM 12PK
$3.50
RAB Lighting #: A19-8.5-E26-850-ND-120-277V
SKU: RABLA19-8.5-E26-850-ND-120-277V
UPC: 019813833866
SKU: RABLA19-8.5-E26-850-ND-120-277V
UPC: 019813833866
| Type: | LAMPS |
| Wattage: | 8 W |
| Shape: | A19 |
| Color Temperature: | 5000 K |
| Lumens: | 840 Lm |
| Finish: | White |
| Average Life: | 25000 Hr |
| Voltage Rating: | 120-277 V |
| Color Rendering Index (CRI): | >80 CRI |