nVent LECIVR LEC-IV WITH REMOTE MONITORING SYSTEM
$0.00
nVent #: LECIVR
SKU: NVENLECIVR
UPC: 782856680338
SKU: NVENLECIVR
UPC: 782856680338
| Application: | Lightning Protection |
| Unit Weight: | 0.52-0.52 |
| Type: | Lightning Event Counters |
| Width (Imperial) : | 3.150 in |
| Unit Weight (imperial) : | 1150 lb |
| Height (Imperial) : | 4.330 in |
| Depth (Imperial) : | 2.560 |
| Width: | 80-80 |
| Temperature: | -40-50 |
| Trip Threshold: | 2-2 |
| Depth: | 65-65 |
| Height: | 4.33-4.33 |
| Cable Length: | 25 |