NSi Industries 103Q0010MHT Rcpt MinA HiTemp Sil Fem 3P 1ft
$42.87
NSi Industries #: 103Q0010MHT
SKU: NSII103Q0010MHT
UPC: 785411031774
SKU: NSII103Q0010MHT
UPC: 785411031774
| Maximum Operating Temperature: | 356 F |
| Color: | Ivory |
| Conductor Material: | Copper |
| Length: | 1 ft |
| Material: | Aluminum |
| Number Of Poles: | 3 |
| Height: | 1.07 in |
| Voltage Rating: | 600 VDC |
| Width: | 1.225 in |
| Amperage Rating: | 13 A |