NSi Industries 104PF0010M Rcpt Mini A Sz Male Flg Mt 4P 1ft
$47.60
NSi Industries #: 104PF0010M
SKU: NSII104PF0010M
UPC: 785411031729
SKU: NSII104PF0010M
UPC: 785411031729
| Maximum Operating Temperature: | 221 F |
| Color: | Ivory |
| Conductor Material: | Copper |
| Length: | 1 ft |
| Material: | Aluminum |
| Number Of Poles: | 4 |
| Height: | 1.07 in |
| Voltage Rating: | 600 VDC |
| Width: | 1.25 in |
| Amperage Rating: | 10 A |