NSi Industries V875 Cable Tie Velcro Black 80" perf every 8"
$13.80
NSi Industries #: V875
SKU: NSIIV875
UPC: 662381041142
SKU: NSIIV875
UPC: 662381041142
| Color: | Black |
| Application: | Cable Bundling |
| Lock Mechanism: | Self Gripping |
| Type: | Velcro |
| Material: | Velcro |
| Tensile Strength: | 3 PSI |
| Width: | 0.750000000000000 in |
| Length: | 80.000000000000000 in |
| Special Features: | Continous Roll - 80" Long - Perforated Every 8" |
| Bundle Diameter: | Perforated Every 8" |