Brady 3PS-500-2-WT SLEEVE, 0.5 IN DIA X 2 IN W
$942.89
Brady #: 3PS-500-2-WT
SKU: BRAD3PS-500-2-WT
UPC: 662820325093
SKU: BRAD3PS-500-2-WT
UPC: 662820325093
| Finish: | Matte |
| For Use with Printer: | BBP72;i5100;i7100;PR Plus;IP Series;THT 3" Core Printers |
| Quantity: | Roll of 500 Each |
| Temperature Range: | -67 F - 275 F |
| Height: | 0.851 in |
| Wire Gauge: | 8 AWG - 1 AWG |
| Wire Range: | 0.187 in to 0.45 in |
| Suggested Ribbon Series: | IP-R6600;R6600 |