Pass & Seymour RH4FBL3PTC RADIANT 0-10V FL/LED DIMMER, TRI-COLOR
$94.89
Pass & Seymour #: RH4FBL3PTC
SKU: LEGRRH4FBL3PTC
UPC: 785007053319
SKU: LEGRRH4FBL3PTC
UPC: 785007053319
| Material: | Thermoplastic |
| Mounting: | Box Mount |
| Operating Temperature: | Ambient Temperature: 0 and 40C |
| Connection: | Screw Terminals |
| Enclosure: | Thermoplastic |
| Application Sector: | Residential |
| Number of Switches: | 1.0 |
| Warranty Type: | Limited Lifetime Warranty |
| Product Height: | 4.25 in |
| Color: | Ivory, Light Almond, White |
| Product Depth: | 1.25 in |
| Number of Gangs: | 1.0 |
| Bulb Compatibility: | LED, Fluorescent |
| Compatible Add-Ons: | RHKIT |
| Voltage: | 0 to 10 V |