Pass & Seymour TM870NICC10 RADIANT SWITCH 1P 15A 120/277V NI
$8.61
Pass & Seymour #: TM870NICC10
SKU: LEGRTM870NICC10
UPC: 785007021059
SKU: LEGRTM870NICC10
UPC: 785007021059
| Number of Gangs: | 1.0 |
| Product Height: | 4.19 in |
| Number of Switches: | 1.0 |
| Switch Type: | Paddle |
| Product Depth: | 1.27 in |
| Mounting Type: | Box |
| Warranty Type: | 1-Year Limited Warranty |
| Voltage: | 120/277 V |
| Amperage: | 15.0 A |
| Jigsaw Product Type: | Switch |
| Application Sector: | Residential |
| Product Width: | 1.43 in |
| Jigsaw Channel Availability: | Distribution, Retail |