Pass & Seymour PS15AC3RPL 15A 120VAC B+S WIRE 3W PILOT RED
$63.83
Pass & Seymour #: PS15AC3RPL
SKU: LEGRPS15AC3RPL
UPC: 785007195828
SKU: LEGRPS15AC3RPL
UPC: 785007195828
| Color: | Red |
| Voltage Rating: | 120/277 |
| Size: | 3.3" |
| Country code for ECCN: | MX |
| Voltage: | 120.0 V |
| Amperage: | 15.0 A |
| Product Height: | 4.195 in |
| Product Depth: | 1.09 in |
| Product Width: | 1.25 in |
| Application Sector: | Industrial |