Siemens Industry ASGN008RBS GEN 8KW 120/240 NG/LP ST
$0.00
Siemens Industry #: ASGN008RBS
SKU: SIEMASGN008RBS
UPC: 662643850666
SKU: SIEMASGN008RBS
UPC: 662643850666
| Design of the housing: | Steel |
| Phase: | 1 |
| Frequency Rating: | 60 Hz |
| Speed Rating: | 3600 1/s |
| Rating: | 8 W |
| Amperage Rating: | 33 A |
| Application: | Toprovidestandbypowerwhennecessary |
| Length: | 28 in |
| Noise Level: | 62 dB |
| Standard: | UL |
| Type: | AirCooled |
| Width: | 24 in |